Nový prírodný nefarbený ľan

25.09.2023

Mám veľkú radosť, že v mojej ponuke materiálov pribudol aj tento prírodný nefarbený ľan. Hebký na dotyk, jemný a splývavý. Predpraný a mäkčený. Proste naozaj radosť nosiť.

Doma ho mám už nejakú dobu, počas ktorej som ho testovala, šila nové, aj známe strihy šiat, ktoré mám len v mušelínovom prevedení. A tiež som aj čakala kým ten letný zhon opadne a ja sa mu budem môcť povenovať, ponosiť.

Materiály, ktoré používam pri šití sú čisto prírodné a ekologicky farbené, mušelín je aj u výrobcu certifikovaný ako organický. No pre ešte lepší pocit som veľmi chcela mať v ponuke aj naturálnu verziu, ktorá poteší aj náročných zákazníkov. Táto látka je o trochu drahšia, čo sa aj odráža na cene produktov z tohto materiálu, no verím, že si tento ľan nájde tých "svojich", ktorí vedia oceniť ozajstnú kvalitu.

Táto prémiová látka je vhodná aj pre citlivú pokožku. Sivastá farba s jemným nádychom béžovej je prirodzená farba vlákna. Na látke neboli vykonávané žiadne farbiace či bieliace procesy a neboli použité chemické látky.

Farba látky je rovnaká akú mal ľan hneď po zbere. Presný odtieň farby určuje viacero faktorov- záleží aj na mieste pestovania, takisto aj aké bolo počasie počas rastu ľanu, kedy bol zbieraný a ako bol spracovaný. Farbu ovplyvňuje výška teploty, vlhkosť aj množstvo zrážok. Táto farba sa nazýva aj ľanová sivá (linen gray).

Nižšia gramáž 154g/m2 zaručuje ľahkosť nosenia, no je to dostatočná hrúbka na to, aby nepresvital a zahrial aj v chladnejšom počasí.